• چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
  • |

آمار سایت

  • تمام بازديد‌ها: 2071112 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 673 بازدید
  • مهمانان حاضر در زیرپورتال: 5 کاربر
  • کاربران حاضر در زیرپورتال:0 کاربر

ورود به سایت

بایگانی بخش خدمات آزمایشگاه ملی

img_yw_news
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ -

کالیبراسیون رادیومتریک درون آزمایشگاهی

اهمیت کالیبراسیون سنجنده ها، زمانی مشخص می شود که داده های خام یک سنجنده را در اختیار داشته باشیم. این داده ها به تنهایی عددهای فاقد واحد فیزیکی هستند. هر سنجنده دارای بهره (Gain) و آفست ویژه خود است که در تولید داده های خروجی تاثیر گذار می‌باشد.

img_yw_news
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ -

اندازه گیری MTF سیستم های تصویربرداری

تشکیل تصویر توسط سامانه های اپتیکی از دیر باز پر چالش ترین مسئله در مباحث اپتیکی بوده است. سامانه های اپتیکی و الکترونیکی مورد استفاده در تصویربرداری هیچگاه ایده آل نبوده و نیستند و همین عامل میزان کیفیت تصاویر ثبت شده را تحت تاثیر قرار می دهد.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ -

محاسبه و تست نسبت سیگنال به نویز SNR

عبارت (SNR) مخفف Signal to Noise Ratio به معنی نسبت سینگال به نویز است. در اینجا سیگنال به میزان کیفیت و نویز به میزان اختلال اشاره می کند. اندازه گیری نسبت سیگنال به نویز (SNR) یکی از معیارهای اصلی سنجش کیفیت یک سیستم تصویربرداری است.

img_yw_news
یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ -

تست یافتن پیکسل های بد حسگر تصویربرداری

پیکسل های بد شامل دو دسته پیکسل های داغ و پیکسل های مرده می باشد.

img_yw_news
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ -

تست بدست آوردن نویز الگو ثابت (Fixed-pattern noise)

وجود نویز الگو ثابت در یک حسگر نشان دهنده تفاوت حساسیت پیکسل های مختلف حسگر دوربین به یک شدت تابشی یکسان می باشد که باید اثر آن در تصاویر اخذ شده اصلاح گردد.

img_yw_news
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ -

ارائه خدمات اتاق تمیز با کلاس 10000

اتاق تمیز، جهت مونتاژ و تجمیع ماهواره های در ابعاد کوچک و متوسط، انجام تست های زیر سیستم های مختلف و همچنین نگهداری از ماهواره ها و تجهیزات حساس فضایی با توجه به پارامترهای آورده شده در حال بهره برداری میباشد.

img_yw_news
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ -

ارائه خدمات اتاق تاریک تمیز با کلاس 10000

اتاق تاریک تمیز، با پوشش رنگ دیواره سیاه ضد بازتاب جهت انجام تست های کالیبراسیون انواع حسگرهای تصویربرداری، انجام عملیات طیف سنجی و تمامی آزمایش های اپتیکی حساس به نور محیط در محل آزمایشگاه ملی سنجش از دور در حال بهره برداری است.