با استفاده از تصاویر ماهواره ای برآورد خسارات ناشی از سیل در شهرهای معمولان و پلدختر استان لرستان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ | 
برآورد خسارات ناشی از سیل در شهرهای معمولان و پلدختر استان لرستان نشان می‌دهند که بر اثر این سیل خساراتی به بافت مسکونی، شبکه ارتباطی، ابنیه‌ها و زمین‌های کشاورزی وارد آمده است.
ارزیابی اولیه نشان می‌دهد که در شهرستان معمولان، محدوده ای به وسعت حدود ۲۰ هکتار تحت تاثیر سیل بوده که ۲۰ واحد مسکونی به طور کامل تخریب و به ۲۴ واحد آسیب جدی وارد شده است و تعداد ۲۵۷ واحد نیز احتمالا دچار آسیب دیدگی شده‌اند. همچنین در این حادثه حدود ۲۰۰ متر از راه‌های اصلی و ۱۴۰۰ متر از راه‌های روستایی دچار تخریب شده است و به حدود ۸.۲ هکتار از زمین‌های کشاورزی معمولان نیز خسارت وارد شده است.

در شهر پلدختر، نیز در این سیل محدوده ای به وسعت حدود ۳۴۰ هکتار تحت تاثیر بوده که به ۴۷۶ واحد آسیب جدی وارد شده است. تعداد ۶۲۶ واحد نیز احتمالا دچار آسیب دیدگی شده‌اند. همچنین در این حادثه حدود ۲ کیلومتر از راه‌های فرعی و روستایی تخریب و به ۶.۴ کیلومتر نیز آسیب وارد شده است. به حدود ۳۸۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان پل دختر نیز خسارت وارد شده است.
این نقشه‌ها توسط سرویس مدیریت اورژانس برنامه کوپرنیک اروپا تهیه شده و تصاویر مورد استفاده از ماهواره Pleiades با وضوح ۰.۵ متر است که طبق درخواست سازمان فضایی ایران به صورت سفارشی در تاریخ ۸ اسفند ۹۸ تصویر برداری شده است.CAPTCHA

دفعات مشاهده: 256 بار   |   دفعات چاپ: 19 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر