ارتباط چاندریان-۲ با ماه نورد هند قطع شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۱۶ | 
نخست وزیر هند با تمجید از تیم چاندرایان-۲ گفت:" ما خیلی نزدیک شدیم"
 
نارندرا مودی، نخست وزیر هند،‌ تأکید کرد که برنامه فضایی هند بعد از ناکامی آشکار تلاش روز جمعه (۱۵ شهریور) برای فرود به سطح ماه با موفقیت روبرو خواهد شد.
 
مدارگرد ملی چاندرایان-۲ در مدار ماه روز جمعه بعد از ظهر ماه نورد Vikram را برای فرود به سطح ماه رها کرد. مدتی همه چیز خوب پیش رفت، اما کنترکننده‌های ماموریت هنگامی که فضاپیما فقط ۱.۳ مایل (۲.۱ کیلومتر) بالاتر از سطح خاکستری ماه بود ، تماس با Vikram را از دست دادند.
چون داده های ارسالی از مدارگرد هنوز در حال تجزیه و تحلیل است،‌ سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) به طور رسمی از نابودی Vikram صحبت به عمل نمی‌آورد، البته توضیحات Modi  قویاً از نابودی Vikram و کاوشگر Pragyan حکایت دارد.
نخست وزیر هند همچنین اذعان داشت که این کشور برنامه های اکتشافی خود را تا مرزهای نهایی ادامه خواهد داد. در واقع هند قصد دارد تا مأموریت به سطح ماه را با اجرای مأموریت چاندرایان-۳ به ماه در سال‌های آتی ادامه دهد و این کشور قصد دارد تا انسان را در نقطه ای از سطح ماه فرود آورد. سازمان تحقیقات فضایی هند همچنین در حال کار بر روی  ارسال دومین مدارگرد به مریخ در اواسط دهه ۲۰۲۰ است ( اولین کاوشگر سیاره سرخ این کشور به نام Mangalyaan از سپتامبر ۲۰۱۴ تاکنون در مدار خود در حال بررسی مریخ است.)
هنوز نیمی دیگر از مأموریت چاندرایان-۲ باقی مانده است. مدارگرد این مأموریت که در ماه کذشته به مدار ماه رسید، ‌طبق برنامه حداقل تا یک سال فعال خواهد بود. این فضاپیما از هشت ابزار علمی برای مطالعه سطح ماه استفاده می‌کند و به این ترتیب به روش های مختلف نقشه‌ای جامع از سطح ماه تهیه خواهد کرد، به عنوان مثال حضور و فراوانی یخ آب را به ویژه در منطقه قطب جنوب ماه ارزیابی می‌کند.
 
متن کامل خبر:
https://www.space.com/india-moon-landing-failure-narendra-modi.html
 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 634 بار   |   دفعات چاپ: 66 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر