ضرر ۲۲ میلیون دلاری اپراتور ماهواره ای یوتلست به دلیل شیوع کرونا در جهان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۱/۲۵ | 

شرکت یوتلست که برای سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ تخمین درآمد ۱.۳۹ تا ۱.۴۴ میلیارد دلاری از پنج حوزه اصلی سرویس دهی خود داشت، ضرر ۲۱.۸ میلیون دلاری برای این سال مالی به دلیل مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و بحران همه گیری ناشی از آن اعلام کرد. این ضرر مالی به دلایل زیر حاصل شد:

۱. در سرویس ویدئو به دلیل تعویق یا لغو مسابقات ورزشی و اتفاق مهم؛ باید توجه داشت که ۶۰ درصد درآمد یوتلست از این بخش است.
۲. در سرویس خدمات سیار به دلیل کاهش پروازها  و ترافیک کشتی رانی در دنیا
۳. در خدمات پهن باند ثابت، روند نزولی در جذب مشتری و ارائه خدمات را تجربه می کند؛ 
۴. به تاخیر افتادن پرتاب ماهواره فوق پیشرفته QUANTUM و ایستگاه های زمینی آن به دلیل تاثیر شیوع کرونا بر زنجیره تامین سازنده و پرتابگر ماهواره؛

این ماهواره که پرتاب آن برای سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده بود، اولین ماهواره کاملا منعطف و تطبیق پذیر بر اساس نیاز مشتریان است و با مدیریت بخش های خالی طیف فرکانسی، سرویس خالی از تداخل های عمدی و غیر عمدی را برای مشتریان فراهم می کند. 

مدیر عامل شرکت Rodolphe Belmer گفت: این شرکت در حال تعلیق هدف گردش نقدی آزادانه اختیاری خود در سال ۲۰۲۲ است و همچنین پیشنهاد کاهش ۳۰٪ سود سهام به سهام داران را ارایه کرده است. 
این شرکت همچنین در حال ادامه برنامه صرفه جویی در هزینه خود با نام LEAP ۲ است که هدف آن تولید حدود ۲۲ میلیون دلار - ۲۷ میلیون دلار پس انداز سالانه در سال مالی FY ۲۰۲۱-۲۲ است.
منبع خبر: www.satellitetoday.com CAPTCHA

دفعات مشاهده: 178 بار   |   دفعات چاپ: 19 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر